Co čeká Američany v případě války se Severní Koreou

0
KK27 Pchjongjang - Na archívnej snímke z 15. apríla 2012 severokórejské vozidlo preváža raketu poèas vojenskej prehliadky pri príležitosti stého narodenia zosnulého severokórejského lídra Kim Ir-sena v severokórejskom Pchjongjangu. Severná Kórea premiestnila raketu stredného doletu Musudan na svoje východné pobrežie. Nie je jasné, èi má raketa pripevnenú bojovú hlavicu a èi ju Severná Kórea plánuje vystreli, alebo ju chce len vystavi a demonštrova tak svoju silu. FOTO TASR/AP FILE - In this Sunday, April 15, 2012 file photo, a North Korean vehicle carrying a missile passes by during a mass military parade in Pyongyang's Kim Il Sung Square to celebrate the centenary of the birth of the late North Korean founder Kim Il Sung. North Korea has moved a missile with "considerable range" to its east coast, South Korean Defense Minister Kim Kwan-jin said Thursday, April 4, 2013 but he added that there are no signs that Pyongyang is preparing for a full-scale conflict. The report came hours after North Korea's military warned that it has been authorized to attack the U.S. using "smaller, lighter and diversified" nuclear weapons. It was the North's latest war cry against America in recent weeks, with the added suggestion that it had improved its nuclear technology. (AP Photo/David Guttenfelder, File)

Vložil: Admin

Ruský analytik Andrej Kruz na portalu rusvesna uvedl několik zajímavých informací o možném konfliktu mezi Severní Koreou a USA.

Podle jeho slov je až zarážející naivita mnoha lidí, kteří věří tomu, že ráno stačí „americkým supermanům“ s drtivou technologickou převahou vypustit okřídlené rakety, které rozrazí štít protivzdušné obrany „severokorejského pudlíka“, na oběd pak přiletí letadla se stealth technologiemi vše vybombardovat a večer si hrdinní američtí chlapci dají vítězný hamburger s colou na vojenské základně.

Tak takhle to opravdu fungovat nebude.

Kim není nepřipraven.

Severokorejci se již téměř 50 let připravují na další ozbrojený konflikt s „americkými bastardy“. Momentálně jsou přibližně na úrovni Německé demokratické republiky v roce 1989, takže zdrojů na vedení války mají dostatek. Téměř 50 let Severokorejci podrobně studují americké vojenské aktivity a postupy a znají je opravdu velmi detailně.

V první řadě při vypuštění okřídlené rakety musí být známý cíl, vůči němuž útočí. V Severní Koreji neexistuje americká ani jihokorejská špionážní síť, takže veškeré informace sbírají Američané z družic. Oklamat družice není až takový problém. Severokorejci přesně vědí, kdy a po jakých trajektoriích americké špionážní družice létají. Takže všechny cíle, které Američané vidí a znají, jsou možná falešné cíle.

Již 50 let Severokorejci budují svá logistická, průmyslová a vojenská centra hluboko pod zemí. Pod zemí se nacházejí i bunkry pro civilní obyvatelstvo, které je patřičně zmanipulované a připravené bojovat proti americkému agresorovi.

Jak vypadají severokorejští „Commandos“ a jak absolvují výcvik, se můžete podívat zde:

Téměř 70 severokorejských ponorek a množství menších lodí vyzbrojených účinnými torpédy představuje silnějšího protivníka, než si Američané představují. Severokorejci mají raketové protilodní baterie, modernizovaný systém protivzdušné obrany S-200 s velmi zajímavými parametry, které mohou Američany nepříjemně překvapit. Většina odborníků dobře ví, že americké letectvo by v případě útoku mělo relativně vysoké ztráty. Kromě toho mají Severokorejci, jak známo, jaderné zbraně.

Největší problém nastane, pokud se Američané vylodí na severokorejském území, nebo proniknou na severokorejské území z jihu. Každý metr jihokorejského a severokorejského území je zmapován, severokorejské dělostřelectvo je skvěle zaměřené a zastřílené. Již v Iráku dokázalo jednoduché dělostřelectvo způsobit Američanům poměrně vysoké ztráty, a to i přes jasnou americkou dominanci ve vzdušném prostoru. Americké letectvo nedokázalo v irácké poušti včas eliminovat všechna irácká děla, není jasné, jak to chtějí udělat v severokorejských horách. Navíc Severokorejci mají lepší vojenskou disciplínu než Arabové.

Stačí se podívat na mapu, uvědomit si ze které části moře mohou Američané přijít, a co si na ně Severokorejci připravili. Zaminované oblasti, všudypřítomné rychlé torpédové čluny a lodě, 70 ponorek, celé pobřeží kryté protilodními raketami. Kromě toho z Číny přicházejí zprávy, že v případě napadení podpoří Severní Koreu.

Co budou dělat američtí pěšáci, když se na území Jižní Koreje setkají s příslušníky severokorejských speciálních komand, infiltrujícími jihokorejské území a určenými k tomu, aby co nejsurověji lovili americké skalpy?

Jak Američanům v totálním chaosu a při promíchání bojových pozic pomůže jejich vyspělé letectvo či rakety? Budou střílet své vlastní pozice?

Na to Američané nemají, stejně jako nemají na to, aby snesli další potupu v mezinárodní aréně a další politickou krizi v USA zapříčiněnou americkými ztrátami. A do toho Severokorejci vybombardovaný Soul a Tokio.

Technická převaha Američanů? Velmoc se všemi výhodami na své straně?

Zapomeňte. Severokorejce nelze srovnávat s Araby. Pokud to někdo dělá, svědčí to o jeho hlouposti, nadutosti – a nakonec bude velmi nepříjemně překvapen.

Překlad: Admin

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code