Americkú kongresmanku pobúrila “ruská agresia” vo fiktívnej krajine Limpopo

Americkú kongresmanku pobúrila “ruská agresia” vo fiktívnej krajine Limpopo. Uverila hoaxu ruských prankerov.

Autor: Gabriel Gačko

Hovorkyňa ruského rezortu diplomacie Mária Zacharová na svojej facebookovej stránke vyjadrila nádej, že „Hospodin neopustí Ameriku“ ani v zložitej situácii, kedy je ťažko skúšaná ruskými prankermi, keď uverila ich rozprávkam o agresii Kremľa vo fiktívnej krajine Limpopo, kde s pomocou ruských hackerov dosadila do prezidentského úradu svojho agenta Jajbolíto.


Video – Anglicky vedený rozhovor, ruské titulky.

V podobnom duchu sa vyslovil aj známy ruský senátor Alexej Puškin, ktorý na margo najnovšieho telefonátu ruských prankerov s americkou kongresmankou za štát Kalifornia Maxine Waters konštatoval, že na jej mieste si vie živo v podobnej situácii predstaviť aj Georgea Busha juniora, ktorý si bežne plietol Rakúsko (Austria) s Austráliou, respektíve Sarah Palinovú, niekdajšiu guvernérku Aljašky a neúspešnú kandidátku na funkciu viceprezidentky USA (v hypotetickej administratíve Johna McCaina), ktorá si pre zmenu sústavne plietla Irak s Iránom.

Dvojica renomovaných ruských prankerov známych pod prezývkami Vovan (Vladimír Kuznecov) a Lexus (Alexej Stoľarov) si v pondelok vystrelila z kongresmanky Maxine Waters, ktorú telefonicky oslovili pod vymyslenou identitou osobných poradcov ukrajinského premiéra Volodymyra Borysoviča Hrojsmana. V srdečne vedenom rozhovore ruskí prankeri informovali zmätenú americkú kongresmanku o tom, že ruská regulárna armáda už okupovala nielen Doneck v Donbase, ale aj západoukrajinský Ľvov v Haliči, čo si vyžaduje urýchlené prijatie nových, ešte prísnejších protiruských sankcií.

Vážne znepokojenie americkej kongresmanky vyvolala taktiež dôverná informácia ruských prankerov o tom, že ruskí hackeri sa nabúrali do volebného systému štátu Limpopo a nekalým spôsobom zabezpečili volebné víťazstvo proruskej bábky Jajbolíta. Kongresmanka Maxine Waters ich ubezpečila, že tento poznatok preverí u amerických tajných služieb, ktoré podľa jej mienky určite príjmu nevyhnutné protiopatrenia v závislosti od toho, koľko ľudí majú k dispozícii priamo v teréne v krajine Limpopo.

Všetci traja účastníci telefonátu sa zhodli tiež v tom, že neúspešná kandidátka na funkciu amerického prezidenta Hillary Clintonová je z ich pohľadu napriek všetkému nespochybniteľnou americkou hrdinkou, ktorá si zaslúži úctu a obdiv, pričom vyjadrili nádej, že Hillary Clintonová určite ešte nepovedala svoje posledné slovo a skôr či neskôr sa vráti do vrcholovej politiky vo Washingtone.

V závere telefonického rozhovoru kongresmanka Maxine Waters prejavila záujem o osobné stretnutie s oboma poradcami ukrajinského premiéra Hrojsmana, ideálne niekde v Londýne, kde by eventuálne prediskutovali aj ďalšiu Putinovu agresiu v africkom Gabune, kde sa Kremeľ usiluje udržať pri moci režim prezidenta Ondimbu.

Zdroj: Hlavné správy